Mokymai ,, Kurkime sveikatai palankią maisto piramidę. Lietuvos vaikai už sveiką gyvenseną“ lopšelyje-darželyje ,,Rugiagėlė“

Vasario mėnesį  lopšelio-darželio ,,Rugiagėlė“ ,,Kiškučių“, ,,Saulyčių“, ,,Peliukų“ grupių vaikai dalyvavo mokymuose ,,Kurkime sveikatai palankią maisto piramidę. Lietuvos vaikai už sveiką gyvenseną“. Sveikos gyvensenos ir mitybos temomis mokymus vedė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Jūratė Balsė. Renginių metu vaikai klausėsi dainelės ,,Vaisiai ir daržovės“, žiūrėjo filmuką ,,Meškučio Ledučio pasaka“, susipažino su sveikais maisto produktais, ekologiškų produktų ženklinimu, piešė maisto piramidę, plakė vaisių bei daržovių kokteilius ,,Burbuliukas“ ir juos skanavo. Vaikai analizavo  produktų sudėtį, sužinojo, iš kur jie ir kaip atkeliauja ant mūsų stalo. Susipažino su simboliu ,,Rakto skylutė“ – tai Sveikatos apsaugos ministerijos Lietuvoje įteisintas tarptautinis maisto produktų ženklas, kuris taip pat naudojamas Švedijoje, Danijoje, Norvegijoje, Islandijoje. Vaikai suprato, kad šiuo simboliu pažymėti produktai turi mažiau riebalų, cukraus, daugiau maistinių skaidulinių medžiagų. Visi vaikai buvo apdovanoti knygelėmis ,,Sportuok, mankštinkis ir sveikai maitinkis“.

Ne draudimais, ne kritika, o žaismingai pereikime prie sveikatai palankaus vaikų maitinimo tiek namuose, tiek ugdymo įstaigose. Dietologės, virėjos, pedagogai, tėvai turi padėti ugdyti vaikams sveiką mitybą. Vaikų mitybą kurkime be streso, nes būtina suformuoti tokius mitybos įpročius, kurie išliktų vaikams visą gyvenimą. Prie naujų patiekalų vaikai pratinami pamažu. Suaugusieji, kurie supa vaikus, turi patys valgyti sveiką maistą ir turėti sveikos mitybos įpročius. Sveikas vaikas – sveika ateitis!

Dalinamės džiaugsmingomis renginių akimirkomis. 

                                                                                                                                                                                                                   

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Jūratė Balsė

ŠIAULIŲ LOPŠELIS-DARŽELIS „RUGIAGĖLĖ“
Įstaigos kodas 190529495
Ats. s. LT747300010075778131
AB bankas „Swedbankas“
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir
kaupiamiJuridinių asmenų registre
Dainų g. 31, LT-78236 Šiauliai
Tel.: (8 41) 552692
El. paštas rugiagele@splius.lt
2019 © Šiaulių l-d „Rugiagėlė“